Рекомендації щодо догляду за тканинами
Різні тканини вимагають певної температурної обробки, рівня зволоження та способу розгладження, тому обов'язково читайте інформацію на етикетці.
Синтетичні тканини можна обробляти лише теплою праскою з використанням вологої марлі для окремих ділянок виробу. Найкраще прогладжувати синтетику через підкладкове полотно.
Шовк необхідно зволожити перед пропрасуванням, попередньо загорнувши виріб на півгодини у мокру тканину. У жодному разі не варто збризкувати шовкову річ: згодом водяні краплі можуть проявитися як потворні плями. Темний шовк гладьте через тонку тканину з виворітного боку, а от світлі речі краще прасувати з лицьового.
Підкладочні тканини (сатин, саржа, шовк) необхідно гладити зі звороту без зволоження, щоб не втратити блиск і не залишити плям від води.
Джерсі найкраще гладити через вологу марлю або полотно з використанням теплої праски. Пам'ятайте, що ця тканина добре розтягується. Тому намагайтеся не деформувати річ різкими рухами праски.
Шовк-Сирець використовується при пошитті портьєрних та декоративних виробів. Такий матеріал прогладжується у зволоженому стані з вивороту дуже гарячою праскою.
Штучний шовк Після прання найкраще загорнути в матеріал, що добре вбирає вологу. Гладити треба з вивороту помірно нагрітою праскою.
Махрові вироби не варто гладити, щоб зберегти їхню м'якість і здатність добре вбирати вологу.
Шерсть швидко сідає, тому вироби з неї прасують тільки через вологу тканину з виворітного боку при температурі 150-165 °С, акуратно прикладаючи праску. Якщо вовняні речі при пранні дали усадку, зволожують їх, обприскуючи водою, дають їм відлежатися і гладять через ганчірку, витягуючи до потрібних розмірів.